Новини

Хто назавжди втратить роботу: три сценарії

Але навіть коли карантин і коронавірус залишаться в минулому, світову економічну кризу ніхто не скасує. За найсміливішими прогнозами, кількість безробітних українців зросте до 500 тис. осіб. Таку оцінку озвучив колишній міністр розвитку економіки Тимофій Милованов. Він оцінив ситуація в інших країнах і припустив, що схожий сценарій чекає і нас.

Міжнародна організація праці розробила три сценарії розвитку ситуації, зазначається на офіційному сайті МОП. Так, зростання безробіття у світі може скласти від 5,3 млн (м’який” варіант) до 24,7 млн (“жорсткий” варіант). За вихідний показник береться 188 мільйонів – стільки безробітних налічувалося у світі у 2019 році. Для порівняння: світова фінансова криза 2008-2009 років залишив без роботи 22 млн осіб.

За прогнозами, суттєво зростуть і масштаби часткового безробіття: економічні наслідки вірусної пандемії виллються зокрема у скороченні тривалості робочого часу та оплати праці.

Скорочення зайнятості означає і суттєві втрати доходів працівників. За оцінками авторів дослідження, до кінця 2020 року ці фірми складуть від 860 млрд до 3,4 трлн дол. Це призведе до падіння споживання товарів і послуг, що зі свого боку відіб’ється на економічних перспективах підприємств і цілих країн.

Можна очікувати й істотного зростання масштабів зубожіння серед зайнятого населення, оскільки “проблеми з доходами, що виникають зі зниження економічної активності, призведуть до розорення працівників, що живуть за межею бідності або біля неї”. За оцінками МОП, у світовому масштабі кількість людей, які поповнять лави зайнятої бідноти, складе від 8,8 до 35 мільйонів. При цьому спочатку прогнозувалося, що у 2020 році вона, навпаки, знизиться на 14 мільйонів.

Leave a Comment