Волинь Новини

У мережі продемонстрували, як виглядали мешканці села на Горохівщині у 1920 -х роках. ФОТО.

Як стало відомо, волинський краєзнавець Андрій Кленк на одному із європейських аукціонів придбав світлину, яка значилася як «Жителі села Лобачівка».

Про це пише Сергій Годлевський на сторінці в фейсбуці. Він також зауважує, що до Першої світової війни Лобачівка була містечком, передає Район. Горохів.
До слова, саме цю світлину зробили приблизно в 1920 роках після закінчення Першої світової війни і повернення з біженців.

«Підтвержує сей факт і головний лобачівець, що стоїть на передньму плані у війсковій формі часів «царської войни» на другому плані чоловіки теж в війскових сорочках, це означає, що повернулись в «войни» і ходити в гімнастерці було зручно з кількох причин: по-перше: як не як, але мануфактурне виробництво було більш кращим чим домотканне полотно, по-друге: престиж і повага, вони повернулись з війни…

Прошу звернути увагу, ще на кілька речей – 1. хлопець який сидить на передній парі коней є в сорочці з високо піднятим коміром (скоро ця мода відійде) і сорочки шитимуть в більшості з відкладним коміром і 2. фуражки в окремих чоловіків а ще 3. «чуб китецею», так казав мій дід, далекий відголосок оселедця-козацького. Носити «чуб китецею», дозволяли собі музиканти-гуляки, ті хто вмів добре битися і взагалі досить жваві хлопи і парубки. Такий чуб є в одного з чоловіків, що присів…», – йдеться в дописі.