Доцентка Волинського національного університету імені Лесі Українки Алла Дмитренко стверджує, що ялинка, яку традиційно вважають символом Нового року, насправді є символом Різдва.

Про це йшлося у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі 28 грудня.

«У нас масово ялинку на Новий рік почали ставити у повоєнні роки, а до того це не було масово. Тому що ялинка була атрибутом заможних. Із середини XIX ст. ялинка поширилася на українських теренах. Прикладом цього може бути оповідання «Ялинка» Михайла Коцюбинського, у якому служник пана прийшов у бідну оселю в пошуках ялинки.

Але ми забуваємо про те, що в нас основним святом, як і в усьому світі, був не Новий рік, а Різдво, і новорічної ялинки до повоєнних років у нас не існувало. Ялинка – це різдвяний символ. Її походження пов’язують з Мартіном Лютером найчастіше. Кажуть, ішов Мартін Лютер через ліс і побачив зорі, які світили через ялинку. Він прийшов додому і на Різдво поставив ялинку та прикрасив її свічками. Звідси – перша ялинка. Але це легенда. А документована перша ялинка – це 1510 рік, Рига», – розповіла науковиця.