Новини

Україна перейде на зимовий час: що кажуть лікарі

Переведення годинника на зимовий час спричиняє не настільки великий вплив на організм людини, як інші природні чинники, зокрема, осіннє похолодання чи скорочення тривалості світлового дня. В середньому адаптація до нового часу займає 7 днів.

Про це в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL розповів лікар-психотерапевт Олександр Коломійчук. “Це та ж ситуація, що і зі зміною часових поясів під час авіаперельотів. Серйозних змін бути не повинно”, – запевнив він.

“Не варто перебільшувати важливість цієї години. До будь-яких змін людина поступово пристосовується. На нас більше впливає не стільки штучне світло і час пробудження, скільки природні речі – час настання темряви, перепади температури тощо. Осінні холоди, які прийшли передчасно, впливають на нас куди більше, ніж переведення годинників”, – зауважив медик.

Він додав, що українці стикаються і з таким видом стресу, як невизначеність. “Люди не бачили стабільності в країні років десять. І постійно висить якась напруга, очікування чогось”, – зауважив Коломійчук.

“На якість сну впливає все, і це також”, – наголосив він.

Медик нагадав, що зимовий час, на який Україна перейде в ніч із 30 на 31 жовтня, фактично є початковим для України. Саме в цьому часовому поясі наша країна жила до запровадження практики переведення годинника.

Водночас він заявив, що як фахівець спокійно ставиться до переведення годинника. “Організм людини настільки вміє пристосовуватися, що вплив переведення годинника – годину туди – годину назад на тлі інших впливів мізерний. Я б не став на нього зважати з погляду впливу на організм”, – підсумував психотерапевт.

Leave a Comment