Важливо Новини

Безсимптомний коронавірус закінчується смертю дітей: назвали групи ризику

Коронавірус не проходить безслідно в дитини, навіть за відсутності симптомів. Вона не чхає, чи не кашляє, але потім може з’явитися ускладнення — мультисистемний запальний синдром.

Про нього Gazeta.ua розповіла Марина Сінкевич, педіатриня з міста Кам’янець-Подільський на Хмельниччині, повідомляє GazetaUA.

“Синдром виникає приблизно за три тижні, коли після зустрічі з коронавірусом клітини імунної системи починають виробляти речовини, що стимулюють запалення. У дітей може не бути жодних симптомів і потім раптово розвинутися запалення в різних частинах тіла: серці, легенях, нирках чи мозку. Воно може бути смертельним.

Але батьки нічого не можуть зробити для профілактики. Поняття “зміцнення імунітету” міфічне. Насправді ніхто нічого не може зробити з імунітетом — він і так працює. Як дитина хворіє, то формується імунна пам’ять. Вона розпізнає всі збудники, з якими дитина зустрічається”, – пояснила лікарка.

У групі ризику діти, які мають вроджені вади серця. У них ми часто бачимо тяжкий перебіг коронавірусу, ускладнений пневмонією, яка важко піддається лікуванню. Також більш небезпечна інфекція для тих, хто страждає на цукровий діабет, захворювання легень, ожирінням.

Поки що не придумали захист дітей від коронавірусу. Щепитися можуть люди старше 16.

Leave a Comment