Новини

МОЗ нагадав, кому не можна робити щеплення від коронавірусу

Вакцинація протипоказана тим, у кого є алергія на будь-який з компонентів препарату

У розпал кампанії з вакцинації в Україні від коронавірусу в Міністерстві охорони здоров’я нагадали, кому не можна робити щеплення від коронавірусу. Точно поки не можна робити дітям молодше 18 років.

Про це йдеться в збірнику відповідей питання про вакцинацію проти Covid-19, який склали за підтримки Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Повідомляється, що вакцинація протипоказана тим, у кого:

  • алергія на будь-який з компонентів вакцини
  • була важка алергічна реакція на першу дозу вакцини
  • лихоманка (температура вище 38°C)

При цьому застуда або нежить з температурою нижче 38°C не є перепоною для вакцинації. Але не рекомендується запрошувати на вакцинацію людей з ознаками простуди та високою температурою, оскільки у них може бути Covid-19.

Також не можна вакцинувати осіб молодше, ніж вказано в інструкції до вакцини. Якщо сказано, що вакцинація від 18 років, значить тих, хто молодше, не можна вакцинувати.

Щоб відкрити документ – натисніть на нього

Додамо, що під час формування Держбюджету МОЗ наполягав закласти 15,1 млрд грн на закупівлю вакцин. У результаті було виділено лише 4 млрд грн, за які МОЗ вже придбав препарати. Сьогодні, щоб проплатити наступні законтрактовані вакцини, потрібно 6,5 млрд грн, наагадав очільник міністерства Максим Степанов.

«Щоб не вносити зміни до Держбюджету і не втрачати час, ми вирішили тимчасово перевести цю суму з четвертого кварталу Програми медичних гарантій на закупівлю вакцин. Згідно з нашою постановою, Міністерство фінансів протягом 3 місяців має зобов’язання повернути відповідну суму назад», – написав очільник МОЗ.

Leave a Comment