Важливо Новини

За навчання одного учня на одному уроці педагог отримує 2 гривні 31 копійку

Днями, на офіційному порталі інтернет-представництва Президента України з’явилася петиція №22/114652-еп де батьки вимагають, аби їм виплачували гроші під час дистанційного навчання, мінімум 35 % від окладу вчителя. Автором петиції є Богдан Анатолійович Удот.

Саме ця петиція стала причиною даних розрахунків, які на своїй сторінці у фейсбуці здійснив освітній експерт Володимир Онацький.

 

 

Пан Володимир зазначив:

Питання учительських зарплат завжди залишається в полі зору суспільства. Уряд так часто розказує про грошове забезпечення педагогів, що аж перестав озвучувати реальні освітянські ставки. Я розумію заздрість автора петиції, жертви урядової пропаганди, адже він точно думає, що з приходом нової влади мінімальна ставка учителя стала 4000 у.о. І лише в цьому році вона вже зросла на 20 відсотків, а до кінця року зросте ще на 9 відсотків. При цьому, пан Удот точно знає, що молоді педагоги додатково до 4000 у.о. отримали від уряду по 21000 гривень і в 2019, і в 2020 роках.

Автор петиції, безумовно, правий. При дистанційному навчанні батькам доводиться більше уваги приділяти своїм дітям. І батьки заслуговують на компенсацію з боку держави. І хоча зараз учні просто на канікулах, пан Удот вже подумки рахує, скільки ж отримає, якщо від вчителів відняти, а батькам додати.

Тож перейдемо до реальної арифметики, покопирсаємось в учительському гаманці. Учителю-початківцю нараховують зарплатню 6000 гривень на місяць, після сплати податків він отримає за проведених 72 уроки з 30 учнями 5000 гривень. Отже, виходить, що за навчання одного учня на одному уроці педагог отримує 2 гривні 31 копійку.

Leave a Comment