Важливо Новини

Скільки українці заробляють у Польщі

Робітники з України в Польщі вже не дешева робоча сила. Тільки 6% українців готові працювати за мінімальну ставку, і майже кожен десятий заробляє більше 20 злотих на годину c вирахуванням податків. Про це повідомляє польська газета Rzeczpospolita.

Основні сфери зайнятості

Більшість приїжджих робітників задіяні в будівництві, сфері транспорту та логістики, а також промисловості. Саме тут працівники з України заробляють найбільше – понад 20 злотих на годину або більше 26,7 злотих (близько 165 грн) без вирахування податків. Про це говорять результати дослідження агентства зайнятості EWL і Центру Східної Європи при Варшавському університеті.

Будівництво: в цій сфері задіяно 13% від усіх українців, які офіційно влаштувалися на роботу в Польщі. Опитування показує, що українцям, які зайняті на будівельних майданчиках, платять більше 90 гривень на годину (більше 120 грн без вирахування податків).

Транспорт і логістика: 11% українців, задіяних в цій сфері також заробляють близько 90 грн на годину (після вирахування податків).

Промисловість: ця група вважається найбільш великою – 16% приїжджих робітників обирають професії саме в сфері промисловості, оскільки вона є найбільш оплачуваною.

Польську мову знають близько 80% респондентів опитування. Ніхто зі співробітників, які вільно або дуже добре володіють польською мовою, не заробляє мінімальну погодинну ставку, а більше половини отримують більш ніж 120 гривень на годину без вирахування податку.

Leave a Comment