Волинь Новини

На Горохівщині відзначили престольне свято. ФОТО.

Як стало відомо, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл звершив чин освячення нового іконостаса в церкві Апостолів Петра й Павла селища Мар’янівка Горохівського деканату під час престольного свята.

За освятою та Божественною літургією разом із високопреосвященним молилися: декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель священник Віталій Куць, інше духовенство, місцеве та зі Львівської єпархії. Про це йдеться на сайті Волинської Єпархії Православної Церкви України. 

Привітавши з престольним святом, владика у проповіді зазначив, що Ісус Христос прийшов у цей світ, щоб нам дарувати життя вічне.

Хочеш пізнати світ, пізнай себе, говорить владика. Полюбити спочатку варто себе, а тоді й ближніх. А починати треба з простого: зробити дорогу, щоб зручно було добиратися до найближчого населеного пункту, обрати владу, яка буде турбуватися про людей. Хочеш змінити світ – змінися сам. Хочеш, щоб було тобі добре, – створюй це «добре» сам. Це – закон справедливості. Якби Бог не був справедливим, не існували б Його заповіді життя. Добра хочеш – зроби його тут. Хочеш бути щасливим – ставай тут. Хочеш, щоб у сім’ї було добре, – зроби сам. Ніхто за тебе нічого не зробить. Бог створює умови, дає силу, можливість. Наскільки користуєшся цим – настільки це тобі дасться. Хочеш, щоб було добро, клич його.

Далі керуючий єпархією нагадав, щоб ми пам’ятали, коли вшановуються наші українські святині, зокрема, 13 липня – ікони Божої Матері «Волинська».

Про подію також зазначає настоятель Свято-Вознесенського храму м. Горохів о. Андрій Сидор у соцмережі Facebook, надавши відповідні фотоматеріали.

“12.07.22.Храмове свято у день пам‘яті св.ап.Петра і Павла.

смт.Мар‘янівка Горохівський деканат.

Вітаємо отця настоятеля Віталія Куць з заслуженою нагородою”, – йдеться у дописі.

Заначимо, чергову церковну нагороду архієрей вручив настоятелеві, інші відзнаки – активним парафіянам, зокрема й автору іконостаса Богданові Гончаруку.

Мар’янівку засновано у XVIII ст. як польську колонію Мусін. У 1921 р. вона отримала статус села, а за радянських часів – селища.