Як стало відомо, Ольга Маркусь, яка родом зі Старої Вижівки, а нині працює у Києві, пояснила, чому виникає хвороба Альцгеймера та як її лікувати.
Про це лікарка інформує у соцмережі Facebook.
Соціальний тягар цього захворювання є значним і зростає щорічно. Через зміну інтелектуальних здібностей (пам’ять, увага, мислення, навички необхідні в повсякденному житті, порушення мови) з пацієнтом буває важко спілкуватися. В результаті хвороби можуть з’являтися поведінкові розлади (маячні ідеї, галюцинації, сильно виражене рухове збудження, недоречна сексуальна поведінка ), які важко сприймаються рідними, котрі доглядають за хворими.
⠀
Тому сьогодні обговоримо рекомендації, які можуть допомогти рідним краще справлятися з ситуацією та підтримати почуття благополуччя у хворого.
⠀
1. Встановіть режим, але зберігайте звичний розпорядок дня хворого. Це допоможе зменшити хвилювання та покращити настрій.
⠀
2. Заохочуйте активність у повсякденній діяльності, яка допомагає людині відчувати себе цінною, – наприклад, сервірування столу – може викликати почуття впевненості.
⠀
3. Не забувайте, що ви допомагаєте людині, яка не позбавлена почуттів. Слова та вчинки можуть образити. Утримуйтесь від обговорення стану хворого в його присутності.
⠀
4. Спрощуйте завдання. Не давайте занадто великий вибір (наприклад, заздалегідь готуйте одяг, а не пропонуйте на вибір).
⠀
5. Будьте гнучкими. Коли людина наполягає на тому, що не хоче щось робити, це може бути тому, що вона не може цього зробити або боїться, що в неї не вийде. Непотрібно заставляти!
⠀
6. Не критикуйте та не виправляйте! Якщо людина насолоджується нешкідливою діяльністю, навіть якщо вона здається безглуздою, спонукайте її продовжувати.
⠀
7. Сміятися нормально. Іноді гумор покращує настрій і полегшує спілкування.
⠀
8. Подбайте про безпеку в будинку: приберіть зайві меблі, встановіть міцні поручні на сходах та у ванних кімнатах, переконайтесь, що взуття та тапочки зручні та забезпечують хороше зчеплення з підлогою, зберігайте ліки в надійному місці.
⠀
9. Одягніть хворому ідентифікаційний браслет або бірку на одяг. Попросіть носити мобільний телефон із можливістю визначення місцезнаходження.
⠀
10. На ранніх стадіях може допомогти розмістити на видному місці фотокартки близьких із зазначенням, для того щоб нагадувати хто є хто.