Волинь Новини

На Волині фіксують ріст сплати екологічного податку: що відомо

За підсумками першого півріччя 2021 року на Волині до бюджетів усіх рівнів сплатили майже 6 мільйонів гривень екологічного податку.

Як свідчить аналітика, більше коштів проти аналогічного періоду торік для фінансування заходів з охорони довкілля в області залучено до держбюджету та місцевих бюджетів. Про це Бізнес.Району повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Волинській області.

Зокрема, до загального фонду держбюджету у січні-березні 2021 року сплачено 4 мільйони гривень екологічного податку, до місцевих бюджетів – 2 мільйони гривень екологічного податку. Ріст надходжень екологічного податку до держбюджету склав 16,9%, до місцевих бюджетів – 8,5%.

«Навколишнє середовище потребує щоденної турботи та опіки кожного з нас. Щоб зберегти для майбутніх поколінь природні ресурси, якими користуємося ми, держава і громади потребують коштів. Тому господарюючі суб’єкти, діяльність яких чинить шкоду довкіллю, зобов’язані зареєструватися платниками екологічного податку. Відзначу, що більшість волинських підприємств і підприємців відповідально виконують податкові зобов’язання», – зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців підкреслила, що реєстрація платником екологічного податку кожним господарюючим суб’єктом за умови негативного впливу на довкілля – обов’язкова.

Зокрема, платниками екологічного податку повинні зареєструватися всі суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин у повітря, скиди у водні об’єкти та розміщують відходи у спеціально відведених місцях.

Leave a Comment