Волинь Новини

Волинський суд- один з найпоблажливіших до любителів випивки

Як відомо, майже 71% затриманих торік нетверезих водіїв на Волині у місцевих судах отримали штрафи та позбавлення водійських прав. А це на 4% більше, ніж у 2018 році. Про це повідомив Центр журналістських розслідувань «Сила правди», який підбив судові підсумки року, як на Волині карають і «милують» нетверезих водіїв

До слова, керування транспортними засобами напідпитку за українським законодавством має коштувати порушникові 10 200 гривень штрафу та одного року позбавлення водійських прав. За кожен наступний аналогічний проступок в період, коли попереднє покарання ще триває, штраф зростає вдвічі, а водійської посвідки позбавляють вже на три, п’ять і більше років.

Попри зростання кількості справ за 130 статтею, відсоток громадян покараних штрафом, позбавленням водійських прав, або ж одночасно і гривнею і тимчасовою забороною сідати за кермо, зріс в середньому на 4% у порівнянні з 2018 роком та на 10% у порівнянні з 2017. Навіть такі незначні успіхи не можуть не тішити, адже лише невідворотність покарання здатна вилікувати певні суспільні вади.

Водночас понад 28% справ досі або «розсипаються» в судах, або ж закінчуються тим, що затриманих просто «сварять пальчиком»: 7,4% закривають через завершення термінів притягнення до адмінвідповідальності, у 7,38% справ суди не знайшли складу правопорушень, ще 4,56% затриманих віддають на поруки трудовим колективам і 1,8% справ завершуються усним зауваженням та попередженням. Ще 7,5% справ передають на доопрацювання, що автоматично відкладає прийняття рішення «до кращих часів».

Отож, найдобрішим до нетверезих водіїв у 2019-ому виявився Нововолинський міський суд. Штрафи з позбавленням водійських прав або без нього тут отримали лише 38% затриманих, а це 34 постанови з 89. У 2018 та 2017 роках цей суд також був аутсайдером наших рейтингів. Та присуджувати покарання тут почали все ж частіше.

Друге місце з кінця дісталось Камінь-Каширському районному суду, який вочевидь став лояльнішим до нетверезих водіїв. Тут покарали 50% порушників, що аж на 23% менше, ніж у 2018 році, коли суд входив у шістку лідерів за кількістю рішень на користь штрафів.

Шацький районний суд теж увійшов до трійки найпоблажливіших до любителів випивки, хоч і підвищив свою результативність. 57% покарань проти 54% у 2018-ому.

Серед судів, які в порівнянні з 2018 почали карати менше, – Іваничівський райсуд, де рішень за 130 статтею, які закінчились покаранням, стало аж на 13% менше. Також на 2% і 3% менше постанов про покарання прийняли у Любомльському та Ківерцівському судах.

Leave a Comment