Темою поїздки було зелене відновлення України й міжмуніципальна співпраця. Ключовими питаннями, що досліджувались стали: виробництво біогазу, телемедицина та електронна мобільність.
Читайте також: У селах на Волині оновлюють храми після УПЦ МП
Надзвичайно пізнавальним став практичний огляд біогазової установки в м. Ленгвіль (Швейцарія). Виробництво біогазу є особливо актуальним для нашої громади та країни в цілому, з огляду на обмеженість енергетичних ресурсів. Наша громада останні кілька років активно працює над модернізацією системи поводження з відходами: відбувається оновлення та рекультивація полігону твердих побутових відходів, запроваджено часткове сортування сміття на побутовому рівні. Практичні моменти, які були озвучені спікерами, розрахунки та моделі використовуватимуться при аналізі шляхів вирішення питання поводження з ТПВ у Луцькій міській територіальній громаді.
Досвід муніципалітету міста Штутгарт щодо планування і розвитку інфраструктури та взаємодії з населенням нині є особливо актуальним для Луцької міської ради у зв’язку з адміністративною реформою та збільшенням кількості ВПО.
Окремо варто зазначити презентацію проєкту Cities4Cities в мерії міста Зіндельфінген, в рамках якого відкриваються нові можливості щодо співпраці українських та європейських муніципалітетів.
Під час відвідин Баден-Вюртемберзького кооперативного державного університету учасники делегації ознайомились з напрацюваннями науковців цієї науково-освітньої установи у сферах телемедицини та електронної мобільності.
Крім того, відповідно до програми візиту, відбувалися зустрічі з представниками інституцій, які впливають на формування світової політики, багато допомогли і продовжують допомагати Україні, а також мають досвід та потужні можливості міжмуніципальної та міждержавної співпраці в галузі економіки, інвестиційній діяльності та інноваційній індустрії. Такі напрацювання є надзвичайно перспективними для нашої громади.
Від України в поїздці брали участь представники муніципалітетів Чернівців, Трускавця, Чорткова, Овруча, Бару та Калуша.
ЮНІДО – спеціальна установа ООН, створена у 1966 р., мета якої полягає у сприянні промисловому розвитку та прискореній індустріалізації країн, що розвиваються шляхом мобілізації національних і міжнародних ресурсів.
Платформа Cities4Cities була заснована містом Зіндельфінген (Німеччина) під егідою Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Платформу запущено 29 березня 2022 року в Страсбурзі. Дана ініціатива допомагає налагоджувати партнерства муніципалітетів України з містами країн Європи, лобіює міжмуніципальне партнерство як важливий елемент в стратегії післявоєнної відбудови України на багатьох рівнях.
Читайте також наші новини у Facebook