Волинь Новини

Волиняни стали менше хворіти на грип та ГРВІ

На Волині впродовж 2-го тижня 2024 року зареєстровано 5206 випадків ГРВІ, з них – 90 випадків COVID-19. У порівнянні з минулим тижнем захворюваність на ГРВІ знизилась на 7 %.

Читайте також: У Луцьку продовжують пошуки молодого хлопця (Фото)

Серед всіх захворілих 50 % становлять діти до 17 років. Госпіталізовано 176 осіб, з них 11 з COVID- 19, із загальної кількості госпіталізованих понад 45 % діти. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно з COVID- 19, на  7 % нижче базового рівня  інтенсивності епідемічного процесу, – повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.

З 2 жовтня 2023 року по 14 січня 2024 року на ГРВІ в області перехворіло понад 82 тисячі волинян (8%), що на 25% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років.

Усього з початку епідсезону на Волині вакциновано близько 2200 осіб, із них 60 % —  з групи ризику.

Нагадуємо, що до груп ризику належать:

  •  люди віком 60 років і старше;
  •  діти від 6 міс;
  •  вагітні;
  •  люди з хронічними захворюваннями;
  •  люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, продавці тощо).

Цим людям рекомендовано отримати щеплення проти грипу, аби уникнути тяжких ускладнень, що можуть призводити до летального перебігу захворювання.

За результатами  моніторингових досліджень циркуляції збудників вірусологічною лабораторією обласного центру контролю та профілактики хвороб встановлено, що  в області,  як і в Україні,  циркулюють віруси грипу А, В та  віруси парагрипу, аденовіруси, риновіруси,  RS-вірус та  штами   СOVID-19 — Омікрон  (в т.ч. «Еріс» та «Пірола»).

Читайте також наші новини у Facebook