Волинь Новини

Чи покращилась робота маршруток у Ковелі після здорожчання проїзду

Третій тиждень поспіль ковельчани їздять у маршрутках за новими тарифами: вартість одноразового проїзду для дорослих – 10 гривень, для дітей – 6. Чи врятувало ситуацію здорожчання квитка та що про нові ціни кажуть місцеві мешканці?

Водій Олександр вже не один рік возить пасажирів громадським транспортом. Каже, що останнім часом доводилося працювати собі у збиток, адже тариф 7 гривень для дорослих і 4 – для школярів заклали у вартість пального по 28 гривень за літр. Нині вартість пального значно зросла, тому й здорожчання квитків – це необхідність, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

«Я не знаю, якою має бути вартість квитка, щоб і заробітну платню нормальну мати, і авто обслуговувати. Якщо стаєш на ремонт, щонайменше потрібно викласти 8 тисяч гривень», – каже водій Олександр.

Перевізники кажуть, що навіть підвищений тариф – 10 гривень для дорослих і 6 для дітей, не сприятиме високим заробіткам, але допоможе втриматися на плаву.

«Це хоча б трошки нас підтримає, адже зросла вартість палива, запчастин, шин. Все прив’язано до долара і я це розумію», – каже перевізник Сергій.

Утім, зі зростанням тарифів виникла й інша проблема: пасажирів у маршрутках стало ще менше.

«Я не знаю, де поділися люди. Їх не те що у маршрутках, а й у місті, й на ринках стало менше», – розводить руками водій Олександр.

Самі ж ковельчани кажуть, що причину зростання вартості квитків розуміють, та оскільки є альтернатива, зайвий раз у маршрутку не сядуть. Більше того, для пенсіонерів у місті діє соціальний транспорт. Роботу цих автобусів фінансують з міського бюджету. Ними пенсіонери та пільговики можуть їздити безкоштовно.

Утім, перевізники не втрачають віри у покращення.

«Легше хоча б тому, що вже з’явилось паливо. Ми його не шукаємо», – каже перевізник Сергій.

Окрім цього, водії запевняють, що новий тариф – не збитковий, тож транспорт працюватиме безперебійно і сподіваються, що заборгованості з заробітної плати не буде.