Волинь Новини

Закінчується кисень: у луцькому шпиталі назріває ковідний колапс

У луцькому коронавірусному шпиталі бракує кисню, через це 10 пацієнтів перевели у обласний госпіталь у Боголюбах. Тепер чекають на поставки кисню з Польщі, адже в Україні є проблеми з постачанням кисню.

Про це повідомила директорка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич, інформує «Перший»

«Проблеми з киснем є по всій Україні. Сьогодні до обіду нам обіцяють довезти машину з киснем з Польщі. Але, щоб не ризикувати, вчора на ніч ми переводили легших пацієнтів, щоб залишити більше кисню для важких», – сказала головна лікарка.

У шпиталі лишається 90 пацієнтів. Кисень для них ще є, зокрема використовуються кисневі концентратори.

«Вся Україна в складній ситуації з киснем. У нас є три постачальники і ніхто не може привезти: ні Київ, ні Львів, ні Дніпро. І облдержадміністрація, і міська рада, і ми всі залучені до вирішення ситуації. Зараз на телефонах – працюємо над цим. Це превентивні міри, щоб потім не було біди», – сказала Лариса Духневич.

У міському управлінні охорони здоров’я підтверджують проблеми з постачанням кисню.

«Ситуація напружена не тільки в Луцьку, а й в області, інших регіонах. Це через велике споживання і проблеми з поставкою. Наприклад, львівський кисневий завод обмежив поставки через якісь технічні моменти. В мене немає інформації про поломки, але в цілому дуже збільшене споживання має негативний вплив на забезпечення», – сказав начальник управління Володимир Лотвін.

В.о. директора Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар, в чиєму підпорядкуванні перебуває і госпіталь у Боголюбах, натомість каже, що у них поставки кисню відбуваються стабільно.

Наразі у госпіталі лишається близько 20-25 вільних ліжок.

Leave a Comment