Важливо Волинь Новини

Волинь може опинитися у “помаранчевій зоні”: які обмеження діятимуть. ВІДЕО

З 10 жовтня Волинь знаходиться у “помаранчевій” епідеміологічній зоні. В області перевищені показники за рівнем захворюваності та госпіталізації населення, — розповіла Суспільному керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Чому Волинь потрапила до “помаранчевої” зони

“Станом на 11 жовтня рівень захворюваності на Волині становить 374 людей на 100 тисяч населення при показнику індикаторному 75 на 100 тисяч”, — каже Наталія Янко. З її слів, в області також високий показник госпіталізації – понад 61%, при індикаторному показнику 60 на 100 тисяч. Додає: найвищі показники по захворюваності нині у Камінь-Каширському районі.

Наталія Янко вважає, що для того, щоб область не потрапила до “червоної” зони потрібно збільшувати рівень вакцинації населення.

11 жовтня відбулось регіональне засідання комісії ТЕБ та НС, де вирішили керуватися правилами “жовтої” карантинної зони. Додаткових обмежень в області не вводитимуть, — розповіла Суспільному заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

Що означає “помаранчева” зона карантину

“Помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки містить обмеження “жовтої” зони та визначається сигнальним про наближення регіону до “червоної” зони. Слід обов’язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

  • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

“Помаранчевий” рівень визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

Яка ситуація у Луцьку

“В Луцькій тергромаді захворюваність за минулий тиждень зменшилася на 6%. Тут ми можемо говорити про якусь стабілізацію”, — каже начальник управління охорони здоров’я Луцької міськради Володимир Лотвін.

З його слів, у міській тергромаді одне щеплення зробили близько 44% людей. Двома дозами вакцинувалися 21% лучан. Загалом у громаді двома дозами вакцинувалися більш як 47% населення.

Суспільне поспілкувалося з жителями обласного центру і запитало їх чи знають вони, яких правил варто дотримуватись у “помаранчевій” зоні.

Leave a Comment