Близько ста працівників Ковельської виховної колонії потрапили під скорочення через прийдешнє розформування установи. Вихованців вже перевели до останньої чинної колонії для неповнолітніх в Україні. А от скорочені працівники, яким пообіцяли нові місця, залишилися ні з чим.
Попри те, що вакансії для ковельських офіцерів були, отримали їх, схоже, «обрані». Окремі дії керівництва колонії суд вже визнав незаконними. Проте рішення установа ігнорує, – пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди», який простежив за судовими процесами, поспілкувався зі скороченими працівниками та керівництвом колонії і дізнався, чому ситуація зайшла у глухий кут.
Уявіть собі, що таке сто людей для Ковеля. А сто людей, для Ковеля, які втратили роботу? – говорить правозахисниця Юлія Петрук.
Жінка представляє у суді інтереси одразу трьох колишніх працівників колонії. Всі вони намагаються довести, що їх звільнили з порушенням установлених правил – перейти на інші посади в інших установах не запропонували, хоча така можливість була. Дві справи виграти вже вдалося. Тепер колонія має поновити обох працівників і виплатити їм грошові компенсації у розмірі зарплат, які вони не отримали за той час, що були звільненими. На розгляді остання справа.
Відповідач міг би вжити заходів щодо працевлаштування позивача в порядку переміщення його на іншу посаду в структурі Департаменту з питань виконання кримінальних покарань з підстав, зазначених у статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» – каже Юлія Петрук.
Правозахисниця показує фрагмент інтерв’ю заступниці міністра юстиції, де остання говорить про майбутнє розформування колоній. Олена Висоцька на відео розповідає, що 6-го липня 2020-го комісія з оптимізації установ виконання покарань прийняла рішення розформувати вісім виховних колоній. Це має зменшити поточні та капітальні видатки на утримання великої системи кримінально-виконавчої служби.
Засуджені будуть переміщені до інших установ виконання покарань, як правило, з кращими умовами утримання. Незабаром персонал цих установ буде звільнений. Їм буде запропонована робота у найближчих установах, або у міжрегіональних управліннях міністерства юстиції – заявила Висоцька.
Отож, крім Ковельської виховної колонії під консервацію потрапили також Черкаська виправна колонія №62, Дергачівська виправна колонія №109, Жовтоводська виправна колонія №26, Ігренський виправний центр №133, Чорноморська виправна колонія №74, Ширяївський виправний центр №111 та Устинівський виправний центр №37.
Ковельська виховна колонія почала працювати ще у 1966-му році. Саме тут неповнолітні західної частини України відбували покарання за різні злочини. Починаючи крадіжками і закінчуючи вбивствами. Засуджені потрапляли сюди з 14 років. А коли досягали повноліття, їх переводили у в’язниці для дорослих або могли залишити в колонії до 21 року, якщо таке бажання виявляли самі вихованці.