Важливо Волинь Новини

У Луцьку – скандал через будівництво церкви під вікнами багатоповерхівок. ВІДЕО

Прибудинкову територію відразу двох луцьких багатоповерхівок перекупив панотець і міриться будувати тут церкву. Мешканці зчинили ґвалт. Запевняють, проти церкви нічого не мають. Але не під своїми вікнами.

У законах світських і церковних розбиралися журналісти 12 каналу.

Просто у вікна мешканців кількох будинків на Конякіна невдовзі можуть бити церковні дзвони. Впритул до багатоповерхівок священник УПЦ (МП) береться зводити храм. Розчистив територію, поставив паркан. Тутешні мешканці обурюються: їх позбавили прибудинкової території. Та й будівництво, переконують, незаконне.

Щоб отримати дозвіл на будівництво священник Іоанн Піпаш довго і наполегливо оббивав пороги мерії. Але марно. У тому місці, кажуть в луцькому управлінні містобудування, не тільки церкву, а й будь-що на підмурівку зводити зась.

“Зреалізувати  там храм є не можливим, тому що є розриви від будинків, є комунікації, які треба переносити, і є інші нормативні обмеження. Найкращим виходом з цієї ситуації було би все таки обміняти земельну ділянку і шукати інше місце для реалізації цього задуму”, – каже заступник головного архітектора Луцька Андрій Маруняк

Цю ділянку міська рада продала ще у 2004 році, а він перекупив її у попередніх власників, розповідає отець Іоан. Конфліктувати з місцевими мешканцями не хоче. І запевняє: церкву там не будуватиме. А от капличку точно поставить.

“Поставлю якийсь вагончик, щоб ми могли звершувати своє служіння”, – планує отець Іоанн.

Що ж до церкви, то проситиме владу дозволу зміститися ближче до дороги. І вже там будуватиме храм.

Мешканці запевняють: до дороги кілька метрів, отож відступати особливо нікуди. Тому, якщо священнику дадуть добро, як не крути, а церква таки буде під вікнами.

Leave a Comment