Новини

Зеленський планує замінити голову Верховної Ради Дмитра Разумкова

Президент Володимир Зеленський планує замінити голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. Найімовірнішим кандидатом на посаду спікера є перший заступник Разумкова, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.

Про це з посиланням на близьких до президента депутатів “Слуги народу” повідомляє “Українська правда”.

За словами джерела, причиною усунення Разумкова з посади спікера парламенту є його самостійність та некерованість з боку президента.

“Коли найближча команда президента зайшла у владу, між нами був укладений такий неписаний договір: ми всі працюємо на одну людину – Зеленського. А своїм іміджем, окремими політичними проєктами, якщо захочемо, займатимемося вже на наступних виборах. Діма одразу почав вести свою гру і працювати на себе”, – цитує видання депутата.

Найбільш прийнятним кандидатом називають Руслана Стефанчука, хоча він поки що недостатньо медійний для такого переходу. Його активно готують до нової посади, та найближчим часом зміни навряд відбудуться. Адже для цього доведеться публічно пояснювати, у чому проблеми із Разумковим. Окрім того, необхідно знайти достатньо голосів на підтримку Стефанчука.

Поки що для просування керованого президентом першого заступника голови Ради створили “трійки” в різних сферах. Це близько 20 груп, до складу яких входить голова профільного парламентського комітету, член Кабміну та заступник глави Офіса президента. За даними видання, завдання “трійок” – планування та написання законів під програму президента. А Стефанчук модеруватиме їх роботу. Чим має створити образ “державника”.

“Є економічна “трійка”, фінансова, податкова і так далі. От скільки є комітетів у Раді – стільки приблизно і “трійок”. На них вирішують, які закони треба підготувати, щоб виконати обіцянки Зеленського, що саме туди записати, коли це можна провести через комітети і Раду”, – наводить видання слова джерела в уряді.

Повідомляється, що Разумков у процес роботи “трійок” взагалі не залучений.

Leave a Comment