Волинь Новини

Волинська лікарня лишилася без фінансування. Закривають два відділення

У Берестечківській районній лікарні № 2 закривають два відділення: стаціонарні терапевтичне та педіатричне, – розповів Суспільному головний лікар Павло Звонар. Каже: зараз у лікарні працює 54 людини.

Зі слів головного медика закладу, із січня 2021 року 16 людей звільнять, частину персоналу переведуть на пів ставки – залишиться працювати амбулаторія сімейної медицини.

Волинська лікарня лишилася без фінансування. Закривають два відділенняСуспільне Волинь

Павло Звонар розповів, що Національна служба здоров’я України в контракті перебачила три умови, дві з яких виконали. Третю, каже, не вдалося, адже не ввели в штат двох анестезіологів. “Два анестезіологи мені не зрозуміло навіщо – навіщо на 30 ліжок два анестезіологи”, – підкреслив медик.

Якщо лікарня позбавлена державних субвенцій, то її на утримання може взяти громада, інший вихід – стати філіалом Горохівської центральної районної лікарні, – прокоментувала ситуацію керівниця обласного управління охорони здоров’я Людмила Тимощук.

На лікарню з міської ради виділили гроші на оплату комунальних послуг, проте на заробітну плату не можуть, – каже юрист громади Олег Якимчук. Із його слів, на оплату праці можуть бути використані тільки кошти за угодою з НСЗУ.

Волинська лікарня лишилася без фінансування. Закривають два відділенняСуспільне Волинь

У районний центр зайнятості працівники ще не зверталися, каже директорка Горохівської філії центру зайнятості Ірина Рабінська. Із її слів, нині у філії немає навіть 500 вакансій.

Нині працівники Берестечківської лікарні написали колективне звернення до Луцької районної ради, яка є балансоутримувачем Берестечківської лікарні, аби виділили гроші на зарплату.

Волинська лікарня лишилася без фінансування. Закривають два відділенняСуспільне Волинь

Документ передадуть керівництву ради цими днями. Яким буде рішення – Суспільне розповість згодом.

Leave a Comment