Новини

Українські силовики розсекретили російську бригаду, що воювала в Україні

З’явились дані про одну з бригад російської армії, яку керівництво Кремля активно використовує в бойових діях за межами РФ, зокрема – на території України.

Про це пише VZ.ua.

Йдеться про 16-й окрему бригаду особливого призначення Західного військового округу, якій в 2019 році Путін присвоїв почесне звання «гвардійська».

За інформацією джерел, постійне місце дислокації бригади – під Тамбовом. За 57 років свого існування ця військова частина встигла взяти участь у військових операціях не територія Афганістану, Таджикистану, Чечні, Грузії, Сирії, Косово і України.

Бригада являє собою самостійну бойову одиницю. У неї є свої тренувальні полігони і комплекси, замкнута інфраструктура і служби забезпечення. У складі бригади – кілька рот військового спецназу, групи мінерів, інженерно-технічні підрозділи, своя служба розвідки, зв’язківці, служба хімічного та радіологічного захисту, медичного підрозділу. Керує 16-ою бригадою полковник Анатолій Хромов. Його заступники: Віталій Бєлданов, Андрій Кузнєцов, Едуард Євтушенко, Андрій Варламов, Павло Щербаков.

Найближчим часом джерела в силових відомствах України пообіцяли оприлюднити поіменний склад службовців бригади армії РФ. У тому числі – тих, хто брав участь в бойових діях проти українських збройних сил на Донбасі.

Leave a Comment