Важливо Новини

В Україні запустили програму, яка виявлятиме потенційних злочинців

Міністерство юстиції починає використовувати програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту “Касандра”. Воно аналізуватиме можливість повторного порушення закону злочинцем, повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

“Покарання за злочин встановлює суд, але для того, щоб йому допомогти в цьому, існує документ під назвою “Досудова доповідь”, який готують співробітники пробації.

У цьому документі описується особистість обвинувачуваного, а також оцінка ймовірності вчинення ним нових злочинів. “Касандра” цей процес автоматизує”, – цитує міністра “Укрінформ”

Співробітник пробації, проставивши відповіді на запитання у програмі, отримує оцінку ймовірності скоєння нового злочину від 0 до 97. Така оцінка здійснюється алгоритмом, який за те чи інше питання дає бали, а потім їх підсумовує.

“Досить скоро “Касандра” навчиться самостійно визначати, скільки балів потрібно дати за відповідь на те чи інше питання.

А через кілька років у нас буде великий масив даних, за результатами машинного навчання за яким “Касандра” навчиться аналізувати відповіді не тільки на перелік простих запитань, а й аналізувати всі інші дані, які є про злочинця”, – сказав міністр.

Leave a Comment