Новини

Думки українців про перший рік президентства Зеленського розділилися

Третина українців вважають, що Володимир Зеленський працював добре, ще третина – що погано. Решта оцінюють минулий рік на “трійку”.

Українці розійшлися в думках щодо першого року президентства Володимира Зеленського. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова наприкінці квітня 2020 року, опубліковані в п’ятницю, 26 червня, – передає видання “Кореспондент
Зокрема, 27,6% вважають, що Зеленський впорався погано, 36,7% – що він впорався добре, 33,7% говорять, що перший рік його президентства пройшов ні добре, ні погано. Ще 2% респондентів вагаються з відповіддю.
Частка тих, хто дотримується думки, що президент захищає загальнонаціональні інтереси, становила 50%, а тих, хто дотримується думки, що він захищає власні інтереси й інтереси свого політичного оточення, – 33%.
Частка респондентів, які вважають нову владу кращою за попередню, становить 38%. Ще приблизно стільки ж (39%) вважають, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої, а 16% – що вона гірша за попередню.
При цьому абсолютна більшість респондентів (63%) вважають, що влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це поки в основному не вдається зробити. 25% опитаних вважають, що влада лише “імітує зусилля”, і лише 9% відзначають вдалі дії влади.
Щодо виконання Зеленським передвиборних обіцянок, найчастіше (більшість або відносна більшість) відзначають, що вони зовсім не виконані. Тільки 3,5% опитаних вважають, що за період свого перебування на посаді президента Володимир Зеленський повністю виконає свої передвиборчі обіцянки, 33% дотримуються думки, що він виконає більшу частину своїх обіцянок, 31% – виконає меншу частину, 25% – практично не виконає.
Центр Разумкова провів дослідження з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Нагадаємо, що раніше був опублікований новий рейтинг довіри Зеленському. Повністю довіряють президенту тільки 13% українців, при цьому кожен другий Зеленському не довіряє.

Leave a Comment