Волинь Новини

На Волині збирають підписи за порятунок Світязя

Як стало відомо, відповідну петицію зареєстрував користувач Антонюк Петро, у четвер, 28 травня.

“Звертаємо вашу увагу на те, що екологічне лихо яке склалося на території Шацького заповідника не просто не змінилася на кращу сторону, але й погіршилася. Сьогодні ми маємо декілька версій згідно з якими спричинилося зміління озера Світязь. Одна з цих версій — шкідливий вплив підприємств що вирощують лохину. Ця версія на сьогодні розглядається як основна, але через прив’язку цих підприємств дуже впливових людей, ми маємо безрезультативні намагання спасти нашу перлину озеро Світязь.

Для того щоб уникнути відповідальності за скоєне, окремі депутати обласної ради починають списувати намагання перевірити підприємство, на політичні репресії і в наглу продовжують обманювати населення про свою діяльність. Нещодавно було з’ясовано що підприємство “Волинська ягідка”, яке належить двом бізнесменам депутатам Волинської обласної ради незаконно використовувало водні ресурси з Прип’ятського водного басейну. Підприємство зобов’язалося виправити ситуацію і подало офіційні дозвільні документи на користування водними ресурсами. Такий дозвіл було отримано 15 квітня і передбачає за собою використання 217 тисячам кубічних метрів води на рік, що дорівнює 1213 м кубічних води на день. За технологічною картою і рентабельністю підприємств що займаються лохиною, на одному гектарі землі висаджується не менше 3000 кущів лохини. Кожен кущ лохини у не посушливу погоду потребує до 5 літрів води, а в посушливі дні до 10. За елементарною арифметикою яку напевно погано вивчали спеціалісти, один гектар лохини потребує 15 тисяч літрів води щодня, що дорівнює 15 кубічним метрам води.

При заявленій і фактичній площі висадженої лохини у 230 гектарів, виходить що щоденно одне тільки підприємство “Волинська ягідка” має необхідність у 3450 метрах кубічних води, що майже втричі перевищує добову норму якою передбачена дозвільна документація. Дані розрахунки можуть бути підтверджені будь-яким спеціалістом з промислового садівництва, а кількість використаної води в цьому розрахунку значно применшені, адже рік і насправді видався дуже посушливим, а відсутність опадів і снігу зобов’язувала власників поливати свої угіддя і взимку. Це розрахунок лише по одному підприємству. По приватному підприємству «Флора» розрахунок буде менший, адже розмір плантацій значно менший. Виникає питання і щодо законності отриманих земель в Національному заповіднику під ведення господарської діяльності.

Зрозуміло що депутатам важко сприймати технологічну інформацію, тим більше створювати конфлікт з керівником однієї з найвпливовіших фракцій області також не хочеться, однак на сьогодні ми маємо діяльність яка спричинила не просто невеличкий збиток державі, а нанесло величезний збиток для всієї області, адже від такої діяльності страждає не лише туристична галузь, на межі виживання стають цілі населенні пункти області.

Звертаємося до вас шановні депутати Волинської обласної ради не переводити дане питання в політичну площину, не робити вибірковості у своїх припущеннях, а користуватися лише офіційними даними. Передивитися дозвільну документацію на використання водних ресурсів для підприємств усіх форм власності що діють на території Національного заповідника, а у разі необхідності застосувати повне анулювання ліцензій що були видані. Просимо негайно долучити до комісії з подолання катастрофи в національному заповіднику провідних спеціалістів, перевірити всі вище доведені факти, зробити висновки та передати відповідні матеріали до Служби безпеки України, а також до Державного бюро розслідувань адже дане питання стосується посадових осіб державного й обласного значення.

Ми не проти бізнесу. Різниця у пріоритетах. Ми звичайні люди хочемо залишити величаве озеро для наших дітей! Дехто хоче залишити мільйони заробітків для своїх” – йдеться у петиції.

До слова, до кінця збору підписів залишилось

Leave a Comment