Волинь Новини

Медики попереджають: на Волині «розгулялась» небезпечна дитяча хвороба

На Волині епідемічна ситуація щодо захворювання на кашлюк – нестійка. Про це повідомляють у Волинському обласному лабораторному центрі МОЗ.

У 2019 році в області на кашлюк захворіло 50 осіб – це діти до 17 років, найбільше випадків у віковій групі до 4-х років – 74%, в тому числі до 1 року – 30%. До групи ризику відносяться діти, котрі відвідують дитячі організовані колективи. Найвищу захворюваність реєстрували у Луцькому, Ківерцівському, Маневицькому, Ковельському районах та містах Луцьку і Нововолинську.

Кашлюк — гостре бактеріальне захворювання з повітряно – краплинним шляхом передачі, що характеризується ураженням органів дихання та супроводжується тяжкими нападами кашлю.

Періодичне підвищення захворюваності на кашлюк спостерігають через кожні 3-5 років, недузі характерна осінньо-зимова сезонність. За результатами ретроспективного аналізу, останній підйом захворюваності в області був в 2016 році. Тому, за словами фахівців, у Волинській області слід очікувати ріст захворюваності на кашлюк вже в нинішньому році.

Найкращою профілактикою запобігання поширення кашлюку є рання ізоляція хворого аж до повного одужання.

Так як збудник нестійкий в зовнішньому середовищі актуальними є режим провітрювання приміщень, вологе прибирання, знезараження іграшок, посуду, інших предметів спільного вжитку.

 

Leave a Comment