Новини

New York Times показало відео ракетного удару по українському літаку в Ірані

Американське видання The New York Times показало ймовірне відео ракетного удару по українському літаку в Ірані, – пише Радіо Свобода.

«Невеликий вибух стався, коли ракета вдарила по літаку, але літак не вибухнув, демонструє відео. Борт продовжив летіти впродовж кількох хвилин і повернув у бік аеропорту, встановило The Times. Літак летів до аеропорту у вогні перед тим, як вибухнути і швидко розбитися, демонструють інші відео, перевірені The Times», – пишуть журналісти.

Christiaan Triebert

@trbrtc

The @nytimes visual investigations team has obtained a high resolution version of the video purportedly showing a missile being fired at . We’ve verified the video’s location and have more information from the person that filmed it. Stay tuned.

Christiaan Triebert

@trbrtc

The video shows an object exploding in the air, near a location where ‘s stopped transmitting its signal. The plane didn’t explode, managed to turn back towards the airport, but crashed quickly, the @nytimes has determined. https://www.nytimes.com/2020/01/09/video/iran-plane-missile.html 

Вбудоване відео

Про це говорять 422 осіб

The New York Times

@nytimes

Exclusive: Video verified by The New York Times shows a Ukrainian airliner being hit over Tehran on Wednesday https://nyti.ms/39TCI81 

Video Shows Ukrainian Airliner Being Hit Over Iran

The New York Times has obtained video that shows the moment a Ukrainian airliner was hit minutes after takeoff from Tehran.

nytimes.com

Катастрофа рейсу PS752

Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва зазнав катастрофи невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, в тому числі 11 українців (всі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).

Літак був вироблений у 2016 році. Як запевнили в авіакомпанії, він був справний і пройшов останнє планове технічне обслуговування перед вильотом 6 січня.

Причини аварії

9 січня агентство Reuters повідомило, що п’ять джерел у західних спецслужбах заперечували версію збиття українського літака ракетою.

Водночас секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов у коментарі Радіо Свобода заявив, що існує сім версій трагедії – чотири з них у відкритому доступі, ще три були «поки що закритими». Серед них була версія, що український літак збили за допомогою зенітно-ракетного комплексу «Тор» російського виробництва (або SA-15).

Ввечері 9 січня низка іноземних журналістів із посиланням на свої джерела повідомила, що, імовірно, літак помилково збила іранська ракета.

Одночасно президент США Дональд Трамп заявив: «Я маю підозри. Він летів у дуже непростому місці, і хтось міг зробити помилку». На його думку, «сталося щось дуже жахливе».

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заперечив «нелогічні чутки» про те, що український літак збила ракета біля Тегерана.

Згодом прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що літак збила іранська ракета. Він припустив, що це могло бути ненавмисно.

ЗРК «Тор»

Зенітно-ракетний комплекс «Тор» і його модифікації виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. За даними російської преси, 29 таких комплексів Росія продала Іранові в середині 2000-х років.

Після катастрофи українського літака в соцмережах почали поширювати фотографії предмета, схожого на головну частину ракети ЗРК «Тор», у якій розміщується пристрій наведення. При вибуху бойової частини ракети, що розташована за головною частиною, цей блок наведення не руйнується і падає на землю. Автори первісних публікацій кажуть, що отримали знімки від людей, які зробили їх, і що це було біля житлових будинків в іранському місті Паранд. Але перевірити, де і коли були зроблені фотографії, наразі достеменно не вдалося.

Місто Паранд лежить за півтора десятка кілометрів від точки, де український літак упав у містечку Халаджабад, і на лінії злету з міжнародного аеропорту Тегерану імені імама Хомейні. Літак зник із трекера сайту Flightradar24 якраз приблизно над Парандом – після чого, за першими даними іранського розслідування, намагався розвернутися назад до аеропорту і впав із одним двигуном у вогні.

 

Leave a Comment