Без категорії

лукашенко запропонував вивезти українське зерно

Як стало відомо, формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко провів телефонну розмову із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. У ході переговорів вони обговорили питання вивезення збіжжя з території України, повідомляє прес-служба Лукашенка у п’ятницю, 3 червня.
Він заявив, що Білорусь готова до постачання українського зерна до портів країн Балтії через територію країни. Також Мінськ готовий надавати усіляку допомогу щодо його перевалки білоруським залізничним транспортом, виділивши для цього необхідні потужності.
“При цьому головне, як було зазначено у розмові, щоб ці порти (Німеччини, Польщі, балтійських країн, Росії) були відкриті і для білоруських товарів. Тобто, створивши умови для транзиту українського зерна, у портах, які здійснюватимуть його перевалку”, була можливість вантажити і товари з Білорусі”, – йдеться у повідомленні.
Своєю чергою, Гутерріш попросив “невелику паузу за кілька днів”, щоб переговорити з керівництвом зацікавлених країн та визначити умови постачання на міжнародні ринки українського зерна через Білорусь, передає Кореспондент. нет.
Напередодні стало відомо, що Туреччина підготувала дорожню карту, яка допоможе забезпечити експорт українського зерна через Чорне море. Очікується, що її найближчим часом обговорять представники ООН, України, Туреччини та країни-агресора Росії.
Сьогодні Кремль офіційно підтвердив, що переговори щодо експорту зерна мають відбутися у Стамбулі.