Іноді ми настільки переживаємо, що, самі того не усвідомлюючи, робимо собі гірше. Надмірне занепокоєння може негативно впливати на здоров’я. Про це повідомила спільнота “Психологічна підтримка” у Telegram.
Зазначається, що головна причина криється в такому явищі, як іпохондрія.
“Іпохондрія, або надмірна тривога про здоров’я, – це тип тривожного розладу, який характеризується тим, що людина звертає особливу увагу на певні симптоми і потім інтерпретує їх як реальне захворювання, але часто ці симптоми є психогенними або надуманими. На жаль, наше підвищене занепокоєння згодом може реально негативно вплинути на здоров’я”, – йдеться у повідомленні.
Щоб уникнути тривожного розладу, лікарі радять дотримуватися певних порад:
1. Найголовніше – не шукайте пояснення своїх симптомів в інтернеті.
2. Якщо лікар запевнив вас, що нема про що турбуватися, то не потрібно перебільшувати і шукати додаткові діагнози і спростовувати слова фахівця.
3. Не займайтеся самолікуванням.
Іпохондричний розлад дуже поширене під час пандемії коронавірусу. Оскільки це досить серйозне захворювання, занепокоєння спонукає нас шукати у себе помилкові симптоми й адаптувати їх під симптоми коронавірусу. Що більше людина відчуває тривогу з приводу свого стану, то більша ймовірність того, що помилкові симптоми перетворяться в ознаки реального захворювання, адже стрес, тривога, занепокоєння безпосередньо впливають на фізичний стан людини і на її імунітет.