4 грудня, Луцька районна рада VIII скликання розпочала свою роботу. Білий дім на Ковельській в п’ятницю став центром нового переформатованого району, – повідомляє medium.
Влітку, з легкої руки посадовців та нардепів у Києві до Луцького району приєднали Ківерцівський, Рожищенський, Горохівський райони та Колківську громаду Маневицького району. Але, як це часто роблять наші законодавці, не прописали та не визначили, які повноваження будуть у тих радах, як вони фінансуватимуться.
Стіни та зала, де проходять сесійні засідання Луцької районної ради, були свідками багатьох реформ. Чого тільки вартував депутатський корпус 7 скликання: депутати билися, звільняли голову РДА, раз за разом потрапляли в скандали та навіть освоювали сучасні технології, голосуючи на новеньких планшетах. До слова, сьогодні їх не було у залі. Тільки на стіні висіло одиноке табло системи «Голос». Сподіваємося, вони таки знайдуться під час глобальної інвентаризації.
Але зараз новообрані депутати та їх колеги-однопартійці, які прийшли на засідання, мабуть, не сподівалися, що перше урочисте засідання затягнеться так довго. А все тому, що в новому складі ради таки знайшлись уважні обранці, які слідкували за дотриманням усіх вимог. В результаті сесія, де тільки вручили посвідчення, обрали голову, визначилися з переліком постійних комісій, тривала до обіду.
Вже традиційно голова районної ТВК Руслана Корнійчук оголосила результати виборів та під спалахи камер вручила 54 депутатам їхні посвідчення та значки.
Нового голову Луцької районної ради депутати обирали шляхом таємного голосування . Керувати великим районом хотіли 2 кандидати: Інна Бас («Європейська солідарність») та Олександр Омельчук (“За Майбутнє”)
Відтак головою райради став Олександр Омельчук. За нього проголосували 33 депутати. Інну Бас підтримали тільки 19 обранців.
Незважаючи на активні дискусії в залі, депутатам вдалося визначитися з переліком постійних комісій. В результаті депутати утворили 10 комісій:
· З питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
· З питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства;
· З питань сільського господарства та земельних відносин;
· З питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного та духовного розвитку;
· З питань екології та раціонального використання екологічних ресурсів;
· З питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та ЖКГ;
· З питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією;
· З питань сім’ї, молоді та туризму;
· З питань бюджету, фінансів та цінової політики;
· З питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та співробітництва.
Після такого не дуже продуктивного засідання новобрані депутати Луцького району розійшлися, щоб на наступному засіданні обрати заступників голови та затвердити склад постійних комісій. А поки активно тривають кулуарні торги.
Варто зазначити, що ні — громадськість, ні — жителі переформатованого Луцького району та навіть самі депутати не розуміють, та не знають про свої повноваження та функції. А поки кажуть, що будуть проводити велику інвентаризацію рухомого та нерухомого майна, що знаходиться на балансі у районів.