Волинь Новини

На Волині суд оштрафував та позбавив прав водія Renault, який відмовився від тесту на алкоголь

Рожищенський районний суд притягнув до відповідальності водія, який керував автомобілем з ознаками сп’яніння та відмовився проходити медичний огляд.

Про це йдеться у постанові суду від 23 червня, передає Район.Рожище.

Подробиці інциденту

Як йдеться у матеріалах справи, подія сталася зранку 9 червня в селі Тихотин Рожищенської громади. Близько 10:26 на вулиці Новій поліцейські зупинили автомобіль Renault Kangoo.

Під час спілкування з керманичем правоохоронці помітили у нього чіткі ознаки алкогольного сп’яніння: різкий запах спиртного з рота та нестійку ходу.

Проте на законну вимогу інспекторів пройти огляд у встановленому порядку чоловік відповів категоричною відмовою, чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху.

Судове засідання без порушника

На розгляд справи водій не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце засідання (про що свідчить його підпис у протоколі та відеозапис з місця події). Жодних причин своєї неявки він суду не повідомив.

Попри відсутність правопорушника, суддя Вячеслав Требик розглянув справу на підставі наявних доказів. Вина водія була повністю доведена:

  • протоколом про адміністративне правопорушення;
  • актом огляду та направленням до медзакладу;
  • відеозаписами з нагрудних камер поліцейських.

Рішення суду та покарання

Суд визнав водія винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті130 КУпАП (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп’яніння або відмова від проходження огляду).

Суд постановив призначити порушнику штраф у розмірі 17 000 гривень, позбавити його права керування транспортними засобами строком на рік та стягнути з нього 665 гривень судового збору на користь держави.