Заборгованість за житлово-комунальні послуги може спричинити безліч неприємних наслідків: від нарахування пені до конфіскації майна.
Щоб таких проблем не виникло, варто точно знати, чи є у вас борги по послугах ЖКГ.
Способи дізнатися про борги без інтернету
Житлово-експлуатаційна компанія (ЖЕК) або Товариство співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) може проконсультувати щодо заборгованості та способів її погашення. Потрібно повідомити:
- ПІБ платника;
- адресу.
У відділенні «Укрпошти» також можуть надати інформацію про заборгованість, якщо ви скажете ПІБ, номер особового рахунку або адресу.
У відділенні банку співробітник вводить номер особового рахунку та озвучує інформацію про борги. Ви також можете відразу здійснити оплату, гроші надійдуть на рахунок через три робочих дні.
Мінуси таких способів – черги, «зависання» програм, необхідність постійно перевіряти дані в платіжках. Також при погашенні боргу доведеться сплатити комісію.
Онлайн-способи дізнатися про наявність боргу
Кожен постачальник комунальних послуг має сайт, де можна створити особистий кабінет і відстежувати заборгованість автоматично. Для реєстрації потрібно вказати:
- ПІБ;
- адресу;
- особовий рахунок;
- суму останнього платежу;
- електронну пошту.
На сайтах постачальників є електронні сервіси, що дають змогу сплачувати борги.
В Україні діє реєстр, де можна дізнатися про борги з оплати ЖКП, по яких відкрито виконавче провадження. У реєстрі містяться відомості про борги як фізосіб, так і юросіб. Фізособам потрібно вказати ПІБ, дату народження та ідентифікаційний код, юрособам ― найменування та ідентифікаційний код.
Популярні системи онлайн-платежів допомагають відстежувати суму боргу і проводити оплату послуг ЖКГ через інтернет. Один з поширених способів оплати ― EasyPay.
На сайті компанії можна сплачувати понад 2500 послуг, виконувати перекази, а при отриманні безкоштовної картки ― користуватися кредитом і кешбеком. Оплата комунальних послуг на сайті easypay.ua здійснюється в кілька кліків:
- Створюємо особистий кабінет або входимо в нього.
- Вибираємо зі списку населений пункт чи послугу.
- Позначаємо підприємство-постачальника послуг.
- Вводимо номер особового рахунку.
Після перевірки даних (ПІБ, адреса, сума платежу, борг або переплата) визначаємо зручний варіант оплати і перерахування коштів. Спростити процедуру можна, зберігши дані в шаблоні для майбутніх оплат. Гроші на рахунок надходять протягом трьох днів, чек про оплату вважається повноцінним документом.
Онлайн чи офлайн?
Старі офлайн-способи вимагають значних витрат часу, сил і нервів. Однак якщо у вас немає можливості або бажання користуватися інтернетом, вони стануть єдиним виходом.
Перевірка заборгованостей через інтернет ― це мінімальні витрати часу і сил. Ви можете подивитися суму боргу з дому або офісу і навіть у дорозі ― з планшета чи мобільного телефону. Онлайн-платежі ― вигідний і зручний спосіб розрахуватися з боргами за ЖКП.