Волинь Новини

Антибіотики за рецептом: як на нововведення реагують лучани. Відео

З 1-го серпня антибіотики в Україні продають винятково за рецептом. До паперового рецепта додається новий цифровий інструмент – електронний рецепт, – повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Суспільне поспілкувалося з лікарями, фармацевтами та волинянами та дізналося, що змінилося після нововведення та як це працює.

Як отримати рецепт на антибіотик в лікаря

Для того, щоб отримати електронний рецепт на антибіотик пацієнт має записатися на прийом до лікаря. Медик може виписати електронний рецепт, якщо заклад підключений до електронної системи охорони здоров’я, якщо ж заклад не співпрацює з ЕСОЗ, тоді лікар надає паперовий рецепт пацієнту.

 

Отримати рецепт на антибіотик можна, як у сімейного лікаря, так і у профільного спеціаліста, – говорить сімейна лікарка Ірина Андрійчишена. Декларація для цього не потрібна.

“Кожне захворювання має специфічний збудник, лікар знає до якого антибіотика цей збудник найбільшу чутливість має, підбере вам оптимальну дозу, також дасть рекомендації, як уникнути небажаних наслідків”, – говорить медичка.

Як здійснюватиметься купівля антибіотиків за рецептом в аптеці

До рецепта додається пам’ятка з назвою діючої речовини та схемою лікування, яку треба показати фармацевту, – каже завідувач аптеки Олег Гаврилюк.

З його слів, повторно придбати антибіотики за одним рецептом неможливо, бо коли фармацевт відпускає антибіотик, ставить штамп “відпущено” і віддає пацієнту назад. Додає: електронний рецепт дійсний впродовж місяця.

Протягом попереднього тижня люди антибіотиками не запасалися, ажіотажу не було, – розповіла Суспільному фармацевтка Олена Онищук.

Як реагують волиняни на нововведення щодо купівлі антибіотиків за електронними рецептами

Лучанин Анатолій Іванов розповів, що самолікуванням ніколи не займався, завжди приймав тільки ті антибіотики, які приписував лікар.

“Це буде спонукати звертатись до лікаря, і лікар буде дивитись за потреби по аналізах, чи повинен антибіотик бути, чи ні. Я думаю, це цілком правильно”, – реагує на нововведення лучанка Тетяна Марач.

Зі слів завідувача аптеки, для військовослужбовців, які перебувають в зоні бойових дій, діє окреме розпорядження Міністерства охорони здоров’я України щодо антибіотиків. Дозволяється на час дії воєнного стану військовим частинам закупляти антибіотики в дистриб’юторів без рецептів.