Волинь Новини

5 запитань про перейменування вулиць: що варто знати жителям Луцької громади

З 2022 по 2024 роки у Луцьку та селах громади в рамках закону про декомунізацію було перейменовано понад 100 вулиць.

Читайте також: У Луцьку на вулиці помер чоловік

Луцька міська рада роз’яснила 5 питань, з якими найчастіше звертаються мешканці громади про зміну назв вулиць в обласному центрі та прилеглих селах.

Як дізнатися, чи змінила назву вулиця

Перелік перейменованих вулиць у Луцьку та селах громади опубліковано на офіційному сайті Луцької міської ради, зазначили у роз’ясненні.

У списку можна знайти вулиці, які змінили назву впродовж 2022-2024 років. Зокрема, в алфавітному порядку зазначена стара назва вулиці, далі — нова та дата ухваленого рішення про перейменування.

Чи треба після перейменування змінювати місце реєстрації у паспорті

Відповідно до чинного законодавства, після перейменування вулиці, зазначає Луцька міська рада, ніхто не мусить робити у паспорті відмітку про нову адресу.

Назву вулиці у паспорті буде змінено автоматично під час заміни документа, фото чи зміни прізвища людини.

Чи потрібно після перейменування вулиці змінювати свідоцтво про право власності

Як йдеться на сайті Луцької міської ради, законодавством не передбачено внесення змін у зв’язку з перейменуванням вулиці до свідоцтв про право власності, право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору дарування.

Документи після зміни назви вулиці, на якій знаходиться об’єкт нерухомого майна, залишаються чинними.

Де можна дізнатися інформацію про перейменування вулиць

Інформацію про перейменування вулиць можна отримати у Департаменті містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради. У разі продажу чи дарування нерухомості нотаріус зможе видати новий документ на об’єкт із вже новою назвою вулиці.

Чи потрібно перереєстровувати транспортний засіб

Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, тому не треба робити перереєстрацію транспортного засобу і вносити зміни до техпаспорта. Такі дії потрібні лише у разі продажу чи дарування авто.

Читайте також наші новини у Facebook