Аневризма аорти – небезпечна хвороба, яка загрожує передусім тим людям, яким більше як 50 років і у яких є підвищений артеріальний тиск. Однак якщо її вчасно діагностувати і належно контролювати, людина може прожити довге життя.
Про це у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 20 вересня розповів завідувач Центру судинної хірургії Волинської обласної клінічної лікарні Сергій Пісачук.
«Аневризма аорти – страшна штука насправді. Добре, якщо вона не розшаровуюча, не розірвана. Просто знахідка, коли ми можемо людину прооперувати в холодному періоді, тобто коли пацієнт на фоні повного здоров’я», – сказав лікар.
За його словами, аневризма – це кулеподібне чи веретеноподібне роздування стінки аорти, всіх її шарів, що становить величезну загрозу.
«Воно може лопати в будь-який момент при фізичному навантаженні, при підйомі тиску, і тоді пацієнта стає дуже важко врятувати, тому що виливається значна маса крові, вона заповнює собою заочеревинний простір, і в тій гематомі хірургу важко зорієнтуватися, знайти, швиденько перетиснути аорту і зробити реконструкцію», – стверджує судинний хірург.
Лікар каже, що аневризму важливо вчасно діагностувати. Це стало б можливим, якби всім пацієнтам, які у групі ризику, робили скринінг «Ультразвукова діагностика черевного відділу аорти».
«Я думаю, що набагато б виросла кількість асимптомних аневризм і навіть симптомних, і ми могли б врятувати більше пацієнтів, прооперувавши в холодному періоді», – зауважує Сергій Пісачук.
Люди, які у групі ризику, – це ті, кому понад 50 років, які мають підвищений тиск і надмірну вагу.
«Такі пацієнти мають робити скринінг, УЗД органів черевної порожнини і аорти, приходити до судинного хірурга раз у півроку-рік, щоб контролювати стан судин», – впевнений лікар.