Важливо Новини

Хочуть збільшити тариф декларації між пацієнтом та сімейним лікарем

Міністерство охорони здоров’я планує збільшити базовий тариф оплати однієї декларації між сімейним лікарем та пацієнтом із 600 до 710 гривень. 

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов,– повідомляє Суспільне. 

Збільшення фінансування галузі первинної медичної допомоги відбудеться завдяки зміні тарифу оплати декларації між пацієнтом та сімейним лікарем. Досі кошти на первинну медичну допомогу розраховувалися за формулою 600 грн на одну укладену декларацію. МОЗ планує збільшити цей тариф до 710 гривень.

Степанов наголосив, що названа сума є лише базовою ставкою, яка може значно зростати через дію коефіцієнтів. Зокрема, фінансування зростатиме у разі, якщо декларація укладена із громадянином з гіпертонічними захворюваннями, цукровим діабетом, тощо, а також якщо сімейний лікар веде пацієнтів на амбулаторному лікуванні. Додатковий коефіцієнт фінансування також буде діяти для хворих на туберкульоз і для лікарів, що працюють у гірських районах.

Як повідомив Степанов, наразі в Україні громадяни уклали майже 31 мільйон декларацій із сімейними лікарями. Збільшення тарифу оплати декларації призведе до зростання фінансування первинної медичної допомоги до 23,5 мільярда гривень.

Leave a Comment