Волинь Новини

Продемонстрували, як поблизу Ківерців створюють екостежки. ФОТО.

Як стало відомо, екологічна стежка або лісовий маршрут стала одним із улюблених місць відпочинку жителів Ківерцівської територіальної громади та гостей Волині. Локація дуже зручна: траса Луцьк – Маневичі, за кілометр від Ківерців.

Про це пишуть на сайті Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, передає Район. Ківерці.

Унікальність маршруту в тому, що він недалеко від міста та адаптований для пішохідних прогулянок. До уваги відвідувачів – інформаційні стенди з даними про тварин та рослини, які можна побачити в цій частині лісу.

Це ініціатива начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка. Завдяки ній облаштовуємо місця для відпочинку. Це допомагає зробити регіон туристично привабливим як для місцевих жителів, так і для туристів», – розповідає головний лісничий ДП «Ківерцівське ЛГ» Богдан Васюхник.

З його слів, другою надважливою якістю маршруту є інформативність. Умовно її можна розділити на пізнавальну та просвітницьку. Кожному із видів відповідають свої об’єкти на маршруті та знаки. Натуральні об’єкти виступають джерелом переважно пізнавальної інформації – це види рослин, тварин, форма рельєфу, ґрунту. Найбільшою популярністю у дітей та дорослих користуються біологічні об’єкти: рослини, гриби, тварини.

Усі цікаві об’єкти природи позначаються відповідними табличками. А інформаційні щити, встановлені на певних проміжках і поблизу найцікавіших об’єктів, дозволяють швидко отримати відповідну інформацію та спрямувати рух відвідувачів за вказаним маршрутом. Для перепочинку ми встановили зручні лавки, зазначає лісівник.

Для створення таких стежин існує рід вихідних положень. Доцільним є прокладати подібні маршрути поруч із інтенсивно відвідуваними рекреаційними зонами. Це дозволяє направити потік відпочивальників за певним маршрутом, де люди не просто прогуляються, але й зможуть оновити свої природознавчі знання.