Волинь Новини

На Волині працівниця банку обкрадала клієнтів: її чекає ув’язнення

Як стало відомо, працівниці відділення «Ощадбанку» у Володимирі, яка тривалий час привласнювала гроші клієнтів, присудили більше ніж три роки ув’язнення.

Рішення суду першої інстанції оскаржили прокурори, вважаючи покарання занадто м’яким. Про це йдеться у вироку Волинського Апеляційного суду від 9 серпня.

У тексті вироку йдеться, що жінка працювала на посаді провідного спеціаліста сектору мікро-, малого та середнього бізнесу в одному із відділень АТ «Ощадбанк».

Маючи службовий доступ до банківських рахунків клієнтів, жінка розпочала злочинну діяльність, а саме – підробляла платіжні доручення, в результаті чого привласнювала клієнтські кошти.

Вперше вона порушила закон через півтора року після прийняття на роботу – 3 жовтня 2019 року. Працівниця банку перерахувала гроші з рахунку одного з клієнтів банку, фізичної особи підприємця, на інший рахунок, в сумі 22 370 гривень. Пізніше зняла з банкомата частину від цієї суми – 3 050 гривень.

Наступного дня аналогічну маніпуляцію з цими ж рахунками вона провела на суму 12 630 гривень, після чого зняла готівкою 12 035 гривень. Пізніше, 20 листопада 2019 року, працівниця банку створила рахунок на ім’я сторонньої особи без її відома, до якого мала доступ лише вона сама. Надалі саме цей рахунок жінка використовувала для протиправних операцій. Вже через два дні працівниця банку таким чином привласнила 22 тисячі гривень. Далі злочинна діяльність стала системною.

Загалом, як йдеться у вироку суду, з 22 листопада 2019 по 28-ме травня 2020 року зловмисниця привласнила майже 413 тисяч гривень клієнтів банку – юридичних осіб та ФОПів. Тож суд першої інстанції визнав її винною у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем. Окрім того, жінку засудили й за незаконні дії з банківськими документами та незаконні дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, особою, яка має право доступу до такої інформації.

Суд першої інстанції призначив підсудній покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ять років з іспитовим строком 2 роки і 6 місяців та позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади строком на 3 роки. Окрім того, суд частково задовольнив цивільний позов, зобов’язавши жінку виплатити 280 тисяч гривень завданої матеріальної шкоди. Прокурори не погодилися із таким рішенням суду, вважаючи його занадто  м’яким, тож подали апеляційну скаргу.

Волинський Апеляційний суд переглянув справу та змінив покарання засудженої, не дивлячись на те, що для потерпілої не вимагали суворого покарання. Відтак жінці доведеться відбувати реальне покарання у місцях позбавлення волі впродовж трьох років та одного місяця з позбавленням права обіймати матеріально-відповідальні посади впродовж трьох років. До того ж 280 тисяч гривень матеріальної шкоди все ж доведеться компенсувати. На момент розгляду справи апеляційним судом вона повернула законним власникам лише 30 тисяч гривень.

У жовтні 2020 28-річну Анну Вовк оголосили у розшук. Затримали її аж у січні 2021-го на пропускному пункті «Ягодин», коли вона поверталася з-за кордону рейсовим автобусом. Як стало відомо, весь цей час жінка перебувала у Польщі.

Нагадаємо, до суду Анна Вовк перебувала під домашнім арештом.

Leave a Comment