Як стало відомо, Ольга Маркусь, яка родом зі Старої Вижівки, а нині працює у Києві, пояснила, чому виникає біль у попереку.
Понад 80 % людей мають принаймні один епізод болю в попереку протягом усього життя. Про це неврологиня написала на своїй сторінці у фейсбук.
До слова, лікарка наголошує що бігти на МРТ при появі больового синдрому в попереку відразу непотрібно.
МРТ не лікує. Зазвичай тактика лікування вибрана лікарем не змінюється після проведення дослідження.
⠀
Часто отримані результати є “помилково позитивні”, тобто будуть наявні відхилення, які не мають відношення до вашого болю, візуалізація не корелює з болем.
⠀
Виникає надмірне занепокоєння щодо очікування результатів та отриманих випадково клінічно незначимих знахідок (наприклад гемангіома).
⠀
Додаткові матеріальні витратити.
⠀
Проте коли присутні так звані “червоні прапорці” – симптоми небезпеки, що можуть свідчити про серйозні проблеми, МРТ робимо негайно!
⠀
біль в хребті, коли в анамнезі онкопроцес чи туберкульоз;
⠀
біль в спині, що супроводжуються незрозумілим підвищенням температури або втратою ваги;
⠀
біль, який будить вас вночі, може свідчити про більш серйозну проблему;
⠀
біль у спині, що є наслідком падіння або нещасного випадку, особливо якщо ви старші 50 років;
⠀
на тлі болю в хребті виникає слабкість ніг або нездатність контролювати функцію сечового міхура або кишечника, оніміння в промежині;
⠀
біль не зменшується на фоні медикаментозного лікування через 4 тижні;
⠀
стійкий біль у хребті у старшій віковій групі, особливо якщо є дані про вживання глюкокортикостероїдів, про остеопороз та компресійні переломи в анамнезі (хоча тут рентгенографія хребта є вибором!).
⠀