Волинь Новини

На Волині не вистачає коштів на інсулін

На Ківерцівщині хворі цукровим діабетом не отримують інсулін від держави.

Про це повідомляє “Волинь.Правда“.

“З 2004 року моя дочка хворіє. Вона інвалід дитинства. Наразі дочці 27 років. І кожен її день це боротьба за життя. В аптеці інсулін є, але кошти не виділили на безкоштовні ліки. Хворіє донька діабетом 1 типу, важкої форм. Я прийшла в аптеку по рецепту по інсулін, а мені відповіли, що не має фінансування з Ківерцівської районної ради Програми по закупівлі інсуліну. Інсуліну у нас залишилось на 2 дня. В аптеці кажуть може аж з 20 березня. Сьогодні свято,а для мене і моєї доньки свята нема. Без необхідної дози інсуліну можна померти, як бути….”,- розповідає ківерчанка Галина.
Щоб підтримувати рівень цукру в крові, хвора робить ін’єкції інсуліну. Однак безкоштовного препарату не може отримати. Зараз інсулінулінових запасів у неї залишилось на два дні.

“Я не в змозі купити собі нічого. Адже соціальна допомога по групі – не великі кошти. У мене крик душі – хочу жити”, – зазначає інсулінозалежна жінка.

Багато років поспіль існує проблема з постачання безкоштовного інсуліну. Він на прилавках аптеки є, але людям його не видають. Адже коштів на оплату ліків у місцевих бюджетах не виділено.
Інсулін для життя важливий, адже піднімається цукор і людина може вмерти. Держава тільки частково компенсує вартість препарату. Основну суму має виділити місцевий бюджет. І поки депутати розглянуть питання про забезпечення коштами Програми на придбання інсуліну, а сесія Ківерцівської райради запланована на 25 березня, тим часом хворі рахують останні дози інсуліну.

У МОЗ кажуть, місцева влада уже 4 роки після ухвалення закону про децентралізацію зобов`язана оплачувати половину суми на закупівлю інсуліну. Держава лише частково компенсує вартість препарату.
З 2017 року МОЗ запровадило електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів. Їх в Україні понад 170 тисяч. І поки “запрацює” фінансування у новому році, кожен день для хворих на цукровий діабет без необхідної ін’єкції може стати останнім.

Leave a Comment