Волинь Новини

Двоє не прийшли: як нардепи з Волині голосували за законопроєкт про мобілізацію

11 квітня Верховна рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. “За” проголосували 283 народні депутати, проти — один, утримались — 49.

Читайте також: На Волині неповнолітній проник у незачинений автомобіль та завдав власнику збитків на 20 тис. гривень

Волинську область у парламенті представляють шестеро нардепів. Двоє із них на засідання 11 квітня не прийшли. Результати поіменного голосування можна переглянути на сайті парламенту.

Підтримали законопроєкт четверо волинян: двоє представників фракції “Слуга народу” — Вячеслав Рубльов і Валерій Стернійчук. Також “За” проголосували члени депутатської групи “Партія “За майбутнє” Ірина Констанкевич та Ігор Гузь.

Під час голосування відсутніми у залі Верховної ради були Ігор Палиця та Степан Івахів.

Як нардепи з Волині голосували за законопроєкт про мобілізацію
Результати голосуванння за законопроєкт про мобілзацію нардепів з Волині. Суспільне Луцьк

Документ розглянули з 4294 правками. Основні положення законопроєкту про мобілізацію:

  • Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
  • Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
  • Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
  • Військовозобов’язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
  • Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

Читайте також наші новини у Facebook