Волинь Новини

Рекетири під виглядом військових вимагали у волинянки $15 тисяч

Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які тероризували мешканців західних регіонів. Серед постраждалих є і волиняни, – пише ІА Волинські новини.

Читайте також: На Волині поліціянт напідпитку застрелив сусіда з табельної зброї

Про це інформує прокуратура Івано-Франківщини.

Слідством встановлено, що обвинувачені упродовж 2019-2023 років вимагали кошти у мешканців Прикарпаття та Волині. Двоє з них, позиціонуючи себе «кримінальними авторитетами», встановлювали та поширювали злочинний вплив. Спільники займались вимаганням неіснуючих боргів у підприємців та погрожували їм фізичною розправою.

З початком воєнного стану окремі з них, використовуючи підроблені військові посвідчення, вимагали у жительки Волині 15 тисяч доларів США, які нібито заборгував її чоловік. При цьому вони погрожували, що відправлять її сина у зону бойових дій.

У вересні 2023 року обвинувачені «вирішували» проблему із поверненням коштів за цивільно-правове зобов’язання місцевого підприємця. Погрожуючи насильством, вони «вибили» у чоловіка 150 тис. грн.

Під час контролю за вчиненням злочину у жовтні 2023 року правоохоронці затримали вимагачів, після передачі їм коштів.

Двом з них інкриміновано вимагання та примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань, їх спільникам – встановлення та поширення злочинного вплив, а також звернення за застосуванням такого впливу (ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1, ч. 2 ст. 355, ч.1 ст. 255-3КК України).

Окрім того, двоє з них використовували підроблені документи для виїзду за кордон (ч.ч.1,4 ст. 358 КК України).

Трьом спільникам обрано запобіжний захід – тримання під вартою, четвертому, який звернувся за їхньою допомогою, обрано домашній арешт. Також за клопотанням прокурора накладено арешт на їх майно вартістю понад 1,6 млн грн.

Читайте також наші новини у Facebook