Новини

“Всі будуть на військовому обліку”: у Раді розкрили ключові зміни у мобілізації

Мета нового законопроєкту про мобілізацію – удосконалення процесу військового обліку. Там повинні перебувати всі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років.

Читайте також: На Волині жінка побила побила власну матір

Як розповів 24 Каналу член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, варто звернути увагу на кілька інших важливих моментів нового законопроєкту про мобілізацію.

Наразі поліцейські та представники інших складових сектору безпеки та оборони, які не входять до складу ЗСУ, перебувають на спеціальних внутрішніх обліках. Україна відійде від старої концепції, коли є ті громадяни, яких знімають з військового обліку.

“Нині всі будуть перебувати на військовому обліку і будуть, відповідно, або мати право на відстрочку від призову, або на бронювання. Це концептуальна річ для того, щоби ми розуміли на кого держава може розраховувати в умовах такої масштабної війни”, – наголосив Веніславський.

Нардеп зазначив, що новий законопроєкт розрахований на те, аби уникнути можливостей для зловживання під час мобілізації при певних правових підставах для звільнення від військової служби.

Він регулюватиме незаконний перетин кордону, оскільки багато осіб з інвалідністю зловживають законодавством. Наприклад якщо людина з інвалідністю виїжджає за межі України, то з нею може бути людина, яка її супроводжує. Те саме стосується й освітньої складової. Наприклад, коли люди, які закінчили військовий вищий навчальний заклад та мають офіцерські звання, вступали на другу – третю вищу освіту.

“Ці всі можливості для зловживань, для уникнення від мобілізації намагаємося припинити”, – сказав нардеп.

Наразі Комітет Верховної Ради завершив розглядати усі правки. Наступного тижня є усі шанси завершити законопроєкт на рівні комітету та надати його суспільству для широкого ознайомлення.

Веніславський розповів, що деякі нардепи реєстрували законодавчі пропозиції на кілька десятків сторінок. Він переконаний, що таким чином намагалися затягнути процес.

Деякі пропозиції навпаки розширюють можливості для уникнення від мобілізації. Зокрема, розширити перелік категорій, які мають право на відстрочку та бронювання. Наприклад, пропонували надати право на відстрочку для усіх депутатів районних та міських рад. Ці пропозиції не погодили.

Читайте також наші новини у Facebook