Волинь Новини

З початку року на Волині збільшилась кількість хворих на вірусний гепатит А

На Волині з початку року реєструється прогнозований підвищений рівень захворюваності на вірусний гепатит А.

Читайте також: У ківерцівській лікарні створили раду трудового колективу

Здебільшого хворіють діти та молоді люди працездатного віку. Тому, при появі перших симптомів  чи підозри на захворювання необхідно обов’язково звернутися до медичного закладу. Не займайтеся самолікуванням,  лише лікар може встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування, наголошують у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Інкубаційний період (з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів), зазвичай, триває 14–28 днів.

Найчастіше хвороба може проявлятися жовтяницею, головним болем, слабкістю, діареєю та нудотою. Зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду та харчі, контактно-побутовим шляхом через брудні руки.

Як уберегтися від гепатиту А

  • Мийте руки водою з милом, щонайменше, протягом 20 секунд.
  • Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні.
  • Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати.
  • Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.
  • Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Нагадаємо, що на Волині лише за два перші тижні нового року вже зареєстрували 12 випадків хвороби, із них п’ять – у дітей. Виявили випадки захворюваності на території Ковельської, Турійської, Маневицької громад. Спалахів на даний час не зареєстрували.

Читайте також наші новини у Facebook