Волинь Новини

“На війні головне не думати про дім”: історія патрульного поліцейського з Луцька

Патрульний поліцейський Олесь Вдовиченко із Луцька на псевдо “Мускат” нещодавно повернувся у відпустку із зони бойових дій, де останні дев’ять місяців ніс службу в складі зведеного загону “Хижак” Департаменту патрульної поліції.

Читайте також: Неподалік Волині зносять ринок

Про свій досвід у російсько-українській війні старший лейтенант поліції розповів Суспільному.

Бойовий шлях патрульний розпочав з квітня 2023 року. З його слів, першим досвідом став південний напрямок — Херсонщина. Для того, щоб служити у війську, навчався спеціальності “бусоліст”.

"На війні головне не думати про дім": історія патрульного поліцейського з Луцька
Патрульний Олесь Вдовиченко під час відпустки в Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

“Завдяки цьому пристрою (артилерійська бусоль — ред.) можна навести бойову машину на ціль і уразити її. Мова йде про великі фортифікаційні споруди, про бойові машини агресора і щоб була велика кількість живої сили противника, щоб можна було застосувати дану бойову машину”, — каже патрульний.

історія патрульного поліцейського з Луцька
Світлини Олеся Вдовиченка зі служби. Фото: Патрульна поліція Волинської області

Олесь Вдовиченко зазначив, що довелося максимально оперативно вчитися. Каже: помилки не повинно бути.

У патрульній поліції Олесь Вдовиченко — інспектор відділу зв’язків з громадськістю. Зведений загін, у якому служить лучанин, складається виключно з поліцейських.

“Люди, які вмотивовані, які розуміють всю небезпеку, але ціль одна — знищення ворога, звільнення територій і розбудова нашої держави! Ми хоч і знаходимося в зоні бойових дій, все ж рахуємося там поліцейськими. Ми більше виконуємо завдання військові”, — каже старший лейтенант поліції.

"На війні головне не думати про дім": історія патрульного поліцейського з Луцька
Олесь Вдовиченко під час бесіди з журналісткою Суспільного Ларисою Андрійчук. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів Олеся Вдовиченка, у бою потрібно бути сконцентрованим виключно на війні, збереженні свого життя та життя побратимів.

“На війні головне не думати про дім — це є важливо, тому що, якщо людина починає думати про дім, про якийсь комфорт, про ще якісь речі вона перестає думати про війну, вона перестає працювати так, як потрібно. Починаються якісь внутрішні збої”, — каже лучанин.

"На війні головне не думати про дім": історія патрульного поліцейського з Луцька
Світлини Олеся Вдовиченка зі служби. Фото: Патрульна поліція Волинської області

Як зазначив поліцейський, під час бойових дій патрульні працюють у будь-який момент, як тільки з’являється вказівка. З його слів, усі дії мають бути швидкими, точними та мобільними.

“Хочеться, щоб наші сім’ї, діти на всій території України почувалися в спокої. Створити всі умови, щоб більше на нашій землі не було жодних війн, не було терору, агресії… Наша найбільша ціль — щоб ворог більше не зміг відродитися і не зміг у майбутньому продовжувати наступ”, — додав лучанин.

Читайте також наші новини у Facebook