Волинь Новини

Вдома буде темрява: в Україні боржникам почнуть «відрізати» світло

В Україні почнуть відключати боржників від електроенергії. Це почне відбуватися вже з 29 січня.

Читайте також: Кабмін офіційно відкликав скандальний законопроєкт про мобілізацію

Про це в ефірі телемарафону заявив гендиректор столичної компанії-енергопостачальника Yasno Сергій Коваленко.

Таке рішення ухвалили після зняття мораторію на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню.

«Перші відключення почнуться десь 29 січня», – сказав Коваленко.

Боржники вже отримали відповідні попередження. Спершу споживачі отримували СМС-повідомлення та сповіщення у месенджерах про наявність боргу та прохання його сплатити.

«Що стосується попередження, як офіційного документа, його розсилають за 10 днів до відключення. Це перша стадія, і у людини є час (сплатити борги, – ред.). І за 5 днів ще мережі надсилають свій лист-попередження. Оці 10 днів – для того, щоб вийти із ситуації й сплатити борг», – сказав Коваленко.

Найпершими відключать від електроенергії боржників з найвищою сумою боргу. Він також зазначив, що боржникам, які не змогли сплатити за один місяць чи пару, не слід боятися відключення.

«Є боржники один місяць, і це не є така велика проблема, ми маємо надію, ми комунікуємо з ними. А є борги, які рік і більше», – додав він.

Також боржники можуть домовитись із компанію про розстрочку, якщо у них нема змоги сплатити одразу всю суму.

«Якщо ж людина накопичила з різних обставин великий борг і не має повної суми, щоб оплатити, ми такі випадки розглядаємо, але нам потрібна комунікація. Потрібно, щоб ця людина звернулася. І ми укладаємо так звані договори розстрочки, і там вже індивідуальний графік, за яким людина сплачує», – додав він.

Після відключення електропостачання відновити його вдасться лише у випадку сплати боргу. Підключення абонента відбудеться впродовж 5 днів після сплати.

Читайте також наші новини у Facebook