Новини

На Хмельниччині засудженому за ухиляння від мобілізації повторно вручили повістку: що вирішив суд

У Хмельницькій області засудженому до іспитового терміну позбавлення волі повторно вручили повістку на службу в ЗСУ, проте чоловік знову відмовився. За це його засудили до 4 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку Славутського міськрайонного суду Хмельницької області, передає Молодий Буковинець.

Читайте також: Волинянина засудили за ухилення від мобілізації на 3 роки

 

За даними суду, чоловіка в лютому 2023 року засудили до 1 року та 6 місяців іспитового терміну за ухиляння від мобілізації. Оскільки ВЛК визнала жителя Хмельниччини придатним до служби в ЗСУ, йому в березні 2023 року знову вручили повістку, і у квітні він мав прийти до ТЦК і СП, проте проігнорував виклик.

13 квітня 2023 року чоловікові знову намагалися вручити повістку, проте він категорично відмовився її отримувати.

На суді підозрюваний провину не визнав. Він заявив, що вже був засуджений до іспитового терміну через ухиляння від мобілізації. Після рішення суду він прийшов до органу пробації за викликом для постановки на облік. Там до інспектора зайшли чоловіки в цивільному та поцікавилися ухилянтом.

Після цього працівники поліції наздогнали його на вулиці та запросили до військкомату. В ТЦК та СП його запитали, чи не передумав він, і намагалися вручити бойову повістку. Проте житель Хмельниччини відмовився “через хворобливий стан”. Через кілька днів йому знову зателефонували з військкомату і хотіли вручили повістку, проте підозрюваний вкотре відмовився її брати.

 

 

На суді працівники військкомату підтвердили, що після рішення суду двічі намагалися вручити чоловікові бойові повістки, проте він відмовлявся від них.

Там пояснили, що здійснювали вручення військових повісток на підставі ст. 23 Закону України “Про мобілізацію”, “Про військовий обов`язок та військову службу”. Начальник районного центру комплектування на суді зазначив, що підозрюваний, будучи засудженим за вироком суду за ст. 336 КК України, не має права на відстрочку від мобілізації, тому йому вручали повістки після ухвалення вироку суду. Він особисто підписував документ щодо доправлення місцевого жителя до військкомату.

Військком додав, що у нього були випадки, коли засуджені до іспитового терміну добровільно погоджувалися на мобілізацію, а тому ухилянтові вирішили повторно вручити повістки, але він від них відмовився.

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив його до 3 років і 6 місяців позбавлення волі. Також суд врахував 6 місяців попереднього терміну покарання. А тому жителя Хмельниччини засудили до 4 років позбавлення волі.

Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Читайте також наші новини у Facebook