Волинь Новини

Збирають велетні відрами: неподалік Волині у листопаді з’явилося аномально багато їстівних грибів. Фото. Відео

У листопаді на Рівненщині триває сезон грибів, у лісі можна знайти опеньки, красноголовці, польські та білі гриби. Це пов’язано із теплою та вологою погодою, яка зберігається по всій Україні, а також зі змінами клімату.

Читайте також: На Волині чоловік розбещував трьох малолітніх дівчаток

 Про це повідомляє  Суспільне

За словами, кандидата біологічних наук Віталія Володимирівця, у середині листопада ростуть гриби великих розмірів, це пов’язано із кліматичними змінами.

«Ці аномалії ми спостерігаємо не один рік. Вони пов’язані із кліматичними змінами, які зараз відбуваються по всьому світу, в тому числі й на території України. Гриби — це такі організми, які досить неоднозначно можуть реагувати на такі погодні зміни».

Одні з найголовніших факторів, які сприяють росту грибів — вологість та температура.

«В попередні місяці було доволі сухо. Зараз в нас вологість, як на цей, час доволі висока, особливо в нічний час, і температура більш-менш сприятлива. Ці умови якраз сприяють росту грибів. Тим більше, що запас речовин для росту в них є, він не був використаний в кінці літа й на початку осені через нестачу вологи», — зазначив Віталій Володимирець.

 

Збирають велетні відрами: на Рівненщині у листопаді з’явилося аномально багато їстівних грибів. Фото. Відео

 

Продавчиня Надія збирає гриби в лісі поблизу села Кривичі Рівненського району — маслюки, опеньки, польські та білі гриби. Їх вона продає на центральному ринку у Рівному. Жінка розповіла, що таку кількість грибів в останньому місяці осені не бачила давно:

«Я все життя збираю гриби, тільки не тут, а на Житомирщині збирала. Переїхала на Рівненщину до дочки та й збираємо тут, щоб час не гаяти, нащо сидіти в тій квартирі. Ми бізнесом займаємось, якраз сезонна робота»,- каже жінка.

 

 

 

Збирають велетні відрами: на Рівненщині у листопаді з’явилося аномально багато їстівних грибів. Фото. Відео

Читайте також наші новини у Facebook