Волинь Новини

Відмовився брати повістку, бо дружина мала народжувати. У Луцьку судили ухилянта

Відмовився брати повістку, бо дружина от-от мала народжувати. У Луцьку судили жителя Радивилівщини Рівненської області. Чоловіка звинуватили в ухиленні від мобілізації.

Прокурор просив присудити йому чималий штраф. А от що вирішила суддя? Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Я одружився. Жінка завагітніла. Три дні тому дочка народилася. От через цю причину я не бажаю, скажемо так», – розповів Микола.

Йому хотіли вручити повістку вже вдруге.

«Намагалися вручити повістку про призовну службу на особливий період для подальшої явки на 26 червня 2023 року на 20:00 до пункту збору. Відмовився від отримання повістки для подальшого проходження військової служби під час мобілізації. Було складено відповідний акт», – сказав прокурор Віктор Сіжук.

«Я знаю, що винуватий. Зрозумійте мене правильно. Перший раз мені вручали, коли я лежав у лікарні. Я через це не з’явився. А другий раз, як мене поліція викликала до себе, в мене була вагітна дружина, я чекав народження дитини, тому відмовився», – пояснив у суді Микола.

Чоловік повністю визнав свою вину: «Я розкаююсь. Я знаю, що я неправильно вчинив. Усе прекрасно визнаю і все розумію».

Микола живе в селі на Радивилівщині. Прокурор просив для нього чималий штраф – три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 51 тисяча гривень.

Суддя Оксана Данелюк вирішила не карати чоловіка штрафом і присудила йому два роки іспитового строку.