Новини

Можливі напрямки нового наступу РФ і перелік міст, які будуть під ударом: прогноз експерта

Експерт вважає, що Білорусь, швидше за все, буде відволікальним ударом.

Російські окупанти протягом зими-весни можуть спробувати переломити хід війни і повернути собі стратегічну ініціативу. Є ризик, що ворог завдасть два удари, які сходяться: один у бік Запоріжжя – Дніпраінший – назустріч, але через Харківську область, Полтаву і Кременчук.

Про це заявив координатор “Інформаційного спротиву” Костянтин Машовець в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, окупанти у намаганнях повернути собі ініціативу на фронті можуть вдатися до стратегічної наступальної операції. Але, за словами експерта, вона навряд буде такого ж масштабу, як у лютому 2022 року, тобто наступу з кількох напрямків.

“Я вважаю, наприклад, що противник буде намагатися провести в східній операційній зоні, на лівобережжі України якусь одну велику, стратегічну операцію. Її метою буде оточення та розгром нашого угруповання військ на Сході або його частини”, – сказав Машовець.

На його думку, війська РФ можуть завдати два удари, які сходяться: один у бік Запоріжжя – Дніпра, інший – назустріч, але через Харківську область, Полтаву і Кременчук. Для цього окупантам потрібно буде зосередити та розгорнути два угруповання. Одне – на півдні, друге – в районі Бєлгородської і Курської областей.

“Чому саме там? Тому що там найменша відстань від російського кордону до Дніпра. Якщо говорити дуже приблизно, то місце, де ці два угруповання мають зійтися – район Павлограда”, – пояснив координатор “Інформопору”.

Експерт припустив, що можливо, росіяни обмежаться серією оперативно-тактичних операцій або спробують організувати одну велику стратегічну операцію.

“Я не можу дати зараз гарантію – вдасться їм це чи не вдасться. Я вважаю, що на сьогодні таку вірогідність можна оцінювати як 60 на 40: 60 – не вдасться, 40 – вдасться або в повному обсязі, або частково. Наскільки я розумію, до намагання повернути собі стратегічну ініціативу росіяни готуються доволі серйозно”, – додав Машовець.

Щодо Білорусі, то експерт вважає, що цей напрямок, швидше за все, буде відволікальним ударом.